İPTAL/İADE VE DEĞİŞİM İŞLEMLERİ

Ürün değişimi

Değişim işlemlerinde kargo ücretsizdir.ARAS KARGO 1817148850935 gönderi kodu ile karşı ödemeli olarak fatura üzerindeki adresimize  iletebilirsiniz.

Fatura üzerindeki değişim tablosunu doldurmanızı rica ederiz.

Ürün değişimi stoklarımızda mevcut olan ürünlerin tümü için geçerlidir. Değişim talebi süresi 30 gündür.

Ürün değişimi için alınan ürünün hiç giyilmemiş (prova hariç) olması gerekmektedir. 

Site üzerinden alınan ürünler satış noktalarında ve mağazalarda değiştirilemez.

Yeni istemiş olduğunuz ürün eski almış olduğunuz üründen daha yüksek fiyatta ise göndermiş olduğunuz ürün bizlere ulaştığında arkadaşlarımız sizleri arayarak fiyat farkı ödemesi için sizleri yönlendiriyor olacaktır.

 

İade işlemleri

İade işlemlerinde kargo ücretsizdir.ARAS KARGO 1817148850935 gönderi kodu ile karşı ödemeli olarak fatura üzerindeki adresimize  iletebilirsiniz.

Neden belirterek, ambalajı bozulmamış, kullanılmamış ve tekrar satılabilirliği bozulmamış ürünleri teslim tarihinden itibaren 14 iş günü içinde iade edebilirsiniz. 

Site üzerinden alınan ürünler satış noktalarında ve mağazalarda iade edilemez.

İade nedeni belirtmek zorunlu değildir, hizmet kalitemizi ölçümleyebilmek adına iade nedenini belirtmeniz bizler için önemlidir.

İade için ürünü fatura üzerindeki adrese veya internet sitemizde belirtilen adresimize, kutu içerisine faturanın bir nüshasını ve fatura üzerindeki iade tablosunu doldurarak iletmeniz yeterli olacaktır. 

İade tutarı kredi kartı ile ödeme yapmışsanız kredi kartınıza, havale ile ödeme yapmışsanız tutar sizlerin belirteceği hesabınıza iade edilecektir. İade işlem süreci 1-7 iş günü içinde yapılmaktadır ve bankanız tarafından kartınıza yansıması yine bu süreçlerde olacaktır.

3 al 2 öde, 250 TL 'ye 50 TL indirim, ikinci ürüne %20 indirim gibi kampanya ürünlerinde kampanya iptal edilerek kısmi iade yapılmaktadır. Örneğin; 250 TL 'ye 50 TL indirim kampanyasından alınan 2 üründen biri iade olur ise kampanya bozulacağı için ise 50 TL eksik iadesi sağlanır.Ürünler normal fiyatı üzerinden faturalandırılır.

 

İptal İşlemi

Siparişiniz fatura edilmemiş veya kargoya teslim edilmemiş ise, bizlerle iletişime geçerek iptal isteğinizi bildirmeniz gerekmektedir.Durum kontrollerine göre  ekip arkadaşlarımız gerekli işlemleri sağlayacaktır.

 

AŞAĞIDAKİ NEDENLERDEN MEYDANA GELEN PROBLEMLERDE ÜRÜN GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA KALMAKTA, İADE VE DEGİŞİM KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

Ayakkabınız kullanım amacına uygun olarak kullanılmalıdır. (Örneğin; futbol oynarken, inşaat işi gibi ağır işlerde çalışırken ürünleri kullanmayınız.)

Ayakkabı giyilirken ve çıkartırken bağcıkları çözülmelidir, bağcıksız ayakkabılarda ise çekecek kullanılmalıdır.

Ayakkabılar ayağın maksimum şiş olduğu zaman dilimlerinde sağ ve sol olarak denenmelidir, ayağı sıkan ayakkabı kesinlikle alınmamalıdır.

Ayakkabınız ayağınıza uygun ölçüde olmalıdır. Ayağa küçük ve büyük gelen ayakkabılar erken deformasyon, astar yırtılması gibi sorunlara yol açacaktır.

Ayakkabı rutubetli ortamlarda muhafaza edilmemelidir.

Islak ayakkabılar oda sıcaklığında kurutulmalıdır. Direkt güneş ışığı altında veya herhangi ısı kaynağının altında kurutulduğu taktirde ayakkabıların yapışma yerlerinde açma, deride çatlama, leke ve şekil bozukluğu olabilir.

Nubuk veya süet malzemeden üretilmiş ayakkabılar uygun sertlikte bir fırça ile temizlenmeli, kesinlikle yıkanmamalı ve silikon bazlı spreyler kullanılmalıdır.

Ayakkabılar kesinlikle çamaşır makinesinde veya elde yıkanmamalıdır.

İç astarında sentetik malzeme kullanılan ayakkabıların koku yapması ve su alması muhtemeldir.

Ayakkabıların emmiş olduğu ter 24 saat içinde buharlaşır. Bu nedenle ayakkabıların en az 1 gün ara ile giyilmesi ayakkabının daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Ayağın aşırı terlemesinden dolayı ayakkabı üzerinde oluşabilecek giderilmesi mümkün olmayan lekeler üretim hatası değildir.

Hakiki deri ve astarsız olan ayakkabılarda derinin boya vermesi normal bir durumdur. Bu tür ayakkabılar alınırken bu durum peşinen kabul edilmiş sayılmakta ve garanti kapsamında herhangi bir işlem yapılamamaktadır.