MÜŞTERİ HİZMETLERİ
İPTAL/İADE VE DEĞİŞİM İŞLEMLERİ

Ürün değişimi

Değişim işlemlerinde kargo ücretsizdir. YURTİÇİ KARGO ile tekrar isteniğizi belirten bir not ile adresimize iletebilirsiniz.

Ürün değişimi stoklarımızda mevcut olan ürünlerin tümü için geçerlidir. Değişim talebi süresi 30 gündür.

Ürün değişimi için alınan ürünün hiç giyilmemiş (prova hariç) olması gerekmektedir. 

Site üzerinden alınan ürünler satış noktalarında ve mağazalarda değiştirilemez.

Değişim için ürünü fatura üzerindeki adrese veya internet sitemizde belirtilen adresimize, kutu içerisine numara değişimi, renk değişimi veya farklı yeni bir ürün ile değişim talebinizi belirten bir not yazarak iletmeniz yeterli olacaktır.

Yeni istemiş olduğunuz ürün eski almış olduğunuz üründen daha yüksek fiyatta ise göndermiş olduğunuz ürün bizlere ulaştığında arkadaşlarımız sizleri arayarak fiyat farkı ödemesi için sizleri yönlendiriyor olacaktır.

 

İade işlemleri

Hatalı veya ayıplı ürün dışındaki gönderimlerde iade ürünlerde kargo ücreti müşterilerimiz tarafından karşılanmaktadır.

Neden belirterek, ambalajı bozulmamış, kullanılmamış ve tekrar satılabilirliği bozulmamış ürünleri teslim tarihinden itibaren 20 gün içinde iade edebilirsiniz. 

İade nedeni belirtmek zorunlu değildir, hizmet kalitemizi ölçümleyebilmek adına iade nedenini belirtmeniz bizler için önemlidir.

3 al 2 öde, 250 TL 'ye 50 TL indirim, ikinci ürüne %20 indirim gibi kampanya ürünlerinde kampanya iptal edilerek kısmi iade yapılmaktadır. Örneğin; 250 TL 'ye 50 TL indirim kampanyasından alınan 2 üründen biri iade olur ise kampanya bozulacağı için ise 50 TL eksik iadesi sağlanır.

İade için ürünü fatura üzerindeki adrese veya internet sitemizde belirtilen adresimize, kutu içerisine faturanın bir nüshasını ve yapılacak olan işlemin detaylarını belirten bir not yazıp iletmeniz yeterli olacaktır. 

İade tutarı kredi kartı ile ödeme yapmışsanız kredi kartınıza, havale ile ödeme yapmışsanız tutar sizlerin belirteceği hesabınıza iade edilecektir. İade işlem süreci 1-7 iş günü içinde yapılmaktadır ve bankanız tarafından kartınıza yansıması yine bu süreçlerde olacaktır.

 

AŞAĞIDAKİ NEDENLERDEN MEYDANA GELEN PROBLEMLERDE ÜRÜN GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA KALMAKTA, İADE VE DEGİŞİM KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

Ayakkabınız kullanım amacına uygun olarak kullanılmalıdır. (Örneğin; futbol oynarken, inşaat işi gibi ağır işlerde çalışırken ürünleri kullanmayınız.)

Ayakkabı giyilirken ve çıkartırken bağcıkları çözülmelidir, bağcıksız ayakkabılarda ise çekecek kullanılmalıdır.

Ayakkabılar ayağın maksimum şiş olduğu zaman dilimlerinde sağ ve sol olarak denenmelidir, ayağı sıkan ayakkabı kesinlikle alınmamalıdır.

Ayakkabınız ayağınıza uygun ölçüde olmalıdır. Ayağa küçük ve büyük gelen ayakkabılar erken deformasyon, astar yırtılması gibi sorunlara yol açacaktır.

Ayakkabı rutubetli ortamlarda muhafaza edilmemelidir.

Islak ayakkabılar oda sıcaklığında kurutulmalıdır. Direkt güneş ışığı altında veya herhangi ısı kaynağının altında kurutulduğu taktirde ayakkabıların yapışma yerlerinde açma, deride çatlama, leke ve şekil bozukluğu olabilir.

Nubuk veya süet malzemeden üretilmiş ayakkabılar uygun sertlikte bir fırça ile temizlenmeli, kesinlikle yıkanmamalı ve silikon bazlı spreyler kullanılmalıdır.

Ayakkabılar kesinlikle çamaşır makinesinde veya elde yıkanmamalıdır.

İç astarında sentetik malzeme kullanılan ayakkabıların koku yapması ve su alması muhtemeldir.

Ayakkabıların emmiş olduğu ter 24 saat içinde buharlaşır. Bu nedenle ayakkabıların en az 1 gün ara ile giyilmesi ayakkabının daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Ayağın aşırı terlemesinden dolayı ayakkabı üzerinde oluşabilecek giderilmesi mümkün olmayan lekeler üretim hatası değildir.

Hakiki deri ve astarsız olan ayakkabılarda derinin boya vermesi normal bir durumdur. Bu tür ayakkabılar alınırken bu durum peşinen kabul edilmiş sayılmakta ve garanti kapsamında herhangi bir işlem yapılamamaktadır.